İade formunu doldurun
Formu doldurarak iade talebinizi iletin.
Ürünü kargoya verin
Talebiniz yanıtlandıktan sonra size verilen kargo numarasını kullanarak ürünü kargoya verin.
Paranız iade edilsin
Ürün tarafımıza ulaşıp kontrol edildikten sonra paranız iade edilsin.

İade Formu

  EvetHayır

  İade Soruları

  https://yesilera.com/iade/ adresinden iade formunu doldurup talebinizi tarafımıza ilettikten sonra satın aldığınız ürünü, satış sözleşmesinde belirtilen kargo firmasına, firma anlaşma numaramız ile teslim edebilirsiniz.

  Kredi kartı kullanılarak yapılan ödemelerin iadesi, kredi kartınıza yapılmaktadır. Farklı bir yöntem ile iade yapılmaz.

  Ürün tarafımıza ulaştıktan sonra ortalama 3 gün içinde incelenip tarafınıza bilgi verilerek iade işlemi tamamlanır. Ürünün kargoda olduğu süre bu zamana dahil değildir. İşlem en fazla 30 gün içinde tamamlanır.

  Taksitli yapılan ödemelerde iade tarafımızdan tek seferde yapılır. Fakat banka uygulamaların bağlı olarak kartınıza taksitli olarak yansıtılabilir. Konu hakkında bankanızdan bilgi alabilirsiniz.

  Üründe ya da kargo paketinde darbe, hasar, kırık vb. mevcutsa kargo görevlisine hasar tespit tutanağı düzenletmelisiniz. Kargo görevlisinin belge düzenlemediği durumlarda ürünü teslim almayabilir veya kargo şubesinde kontrol ederek teslim alabilirsiniz. Hasar tespit belgesi olmadan sorunun kargodan kaynaklandığını ispatlamanız mümkün değildir.

  Sipariş verdiğinizden farklı bir ürün geldiyse tarafımıza telefon ve eposta ile ulaşarak bilgi verdikten sonra veya https://yesilera.com/iade/ adresinden iade formunu doldurarak anlaşmalı olduğumuz kargo firmasından, anlaşma numaramızla ürünü bize gönderebilirsiniz.

  Ürün, kargo paketi, ambalajı, faturası varsa yanında gelen diğer içerikler ile beraber gönderilmelidir. Eğer üründe veya ambalajında hasar varsa, bundan kaynaklı zararımız karşılandığı takdirde ürünü iade edebilirsiniz. Ürünün değerinin azalması nedeniyle müşteri hakkında yasal yollara başvurma hakkımız saklıdır.

  Mevzuat gereği gıda ürünlerinde hijyen ve ürünün bozulabilir olması nedeniyle ambalajı açılan ürünlerin iadesi mümkün değildir. Farklı ürünler için ürünün ambalajının açılmış olması, ürünün yeniden satılabilir olmasına engel olmadığı ve ürünün değerinde bir azalmaya sebep olmadığı durumlar da iadenizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Ürünü bizim anlaşmalı olduğumuz kargo firması dışında bir kargoyla göndermek isterseniz, kargo ücretini karşılayarak gönderebilirsiniz.

  Ürünle beraber faturasını ve varsa yanında gelen hediye vb. paket içeriğini de geri göndermeniz gerekiyor. Kargo paketini açtıysanız tekrardan sağlam bir şekilde paketlediğinizden emin olunuz. İade ettiğiniz ürünün faturasını veya varsa yanında gelen içeriği ürünle beraber göndermezseniz iadeniz kabul edilmeyecektir.

  İade işlemiyle ilgili tarafınıza bilgilendirme epostası gönderiyoruz. Dilerseniz bize telefonla ulaşarak da bilgi alabilirsiniz. https://yesilera.com/iletisim/

  Cayma Hakkının Kullanılamadığı Durumlar

  6502 sayılı Tüketici Korunması Hakkındaki Kanun gereği cayma hakkının kullanılamayacağı ürün ve hizmetler şunlardır:

  – Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve Satıcı’nın kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
  – Alıcı’nın istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.
  – Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.
  – Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.
  – Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.
  – Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.
  – Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.
  – Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.
  – Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler (hediye kartı, hediye çeki, para yerine geçen kupon ve benzeri).
  – Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
  – Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin kapsamı dışında bırakılmış olan mal veya hizmetler (Satıcı’nın düzenli teslimatları ile Alıcı’nın meskenine teslim edilen gıda maddelerinin, içeceklerin ya da diğer günlük tüketim maddeleri ile seyahat, konaklama, lokantacılık, eğlence sektörü gibi alanlarda hizmetler) bakımından cayma hakkı kullanılamayacaktır.